•  Nabór do klasy pierwszej  w roku szkolnym 2019/2020
        • Nabór do klasy pierwszej w roku szkolnym 2019/2020

          26.02.2019

          OGŁOSZENIE

          Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 w Jaworznie
          w sprawie  naboru
          do klasy pierwszej
          w roku szkolnym 2019/2020

           

          Drodzy rodzice!

          Od 1 marca 2019 rusza elektroniczny nabór do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 13 w Jaworznie.

          Proszę o zalogowanie się na stronie  www.jaworzno.podstawowe.vnabor.pl 
          w nieprzekraczalnym terminie  do 15 marca 2019.

          Następnie,  proszę złożyć w sekretariacie szkoły do 15 marca 2019 wydrukowane i podpisane przez oboje opiekunów prawnych dokumenty: zgłoszenie ucznia do klasy 1 dla dzieci z obwodu  lub wniosek o przyjęcie do klasy 1 dla dzieci spoza obwodu (wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych). harmonogram_rekrutacji_do_kl1_SP_na_2019-2020.pdf

          Sekretariat szkoły jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku
          w godzinach od 7.00 do 15.00, tel. kontaktowy: (32) 751 77 07

          W bibliotece szkolnej mogą Państwo liczyć na wsparcie w przypadku trudności
          z logowaniem w elektronicznym systemie rekrutacyjnym.

           

          Serdecznie zapraszam

          Dyrektor SP 13 w Jaworznie Agata Ciołczyk

          NABÓR DO KLASY 1 SP13

          1-15 marca 2019
          logowanie na stronie
          www.jaworzno.podstawowe.vnabor.pl

                                                                  

           

      • DZIEŃ OTWARTY  Szkoły Podstawowej  nr 13
        • DZIEŃ OTWARTY Szkoły Podstawowej nr 13

          27.02.2019

          UCZNIOWIE KLAS 6

             z obwodu SP13

          Serdecznie zapraszamy Was w r. szk. 2019/2020

          do klasy 7 ogólnej z poszerzoną ofertą języka angielskiego

          (6 godz. języka angielskiego w kl.7 i następnie w kl.8)

          Uczniów i  rodziców obecnych klas 3 i 6

          zapraszamy

          na  DZIEŃ OTWARTY  Szkoły Podstawowej  nr 13

          5 marca 2019 ( we wtorek ) o godz. 18.00

          w budynku szkoły przy ul. Urzędniczej 11 (Pańska Góra).

          W sali gimnastycznej odbędzie się występ naszych uczniów  dla zaproszonych gości, spotkanie z dyrektorem szkoły i nauczycielami. Następnie zapraszamy Państwa na  spacer po szkole w celu poznania  bazy szkolnej  oraz oferty edukacyjnej.

          SP 13 JAWORZNO

          Tel. (32) 751 77 07

                                                                                                                 Dyrektor szkoły

          grono pedagogiczne i uczniowie.

      • „Bezpieczne ferie 2019”
        • „Bezpieczne ferie 2019”

          30.01.2019

          W związku ze zbliżającymi się w województwie śląskim feriami zimowymi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaworznie
          rozpoczął kolejną akcję „Bezpieczne ferie 2019”

          Celem akcji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie woj. śląskiego poprzez prowadzenie działalności informacyjno-edukacyjnej, zwłaszcza w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

          Plakat “Bezpieczne ferie” PSSE_Jaworzno_ulotka_FERIE.pdf

      • Akademii Bezpiecznego Internetu
        • Akademii Bezpiecznego Internetu

          14.12.2018

          Nasza szkoła podejmuje wiele przedsięwzięć edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z nowych technologii oraz Internetu. Jednym z  takich działań było zorganizowanie w dniach 12 i 14.12.2018r. dla klas 2-gich i 4-tych warsztatów edukacyjnych w ramach Akademii Bezpiecznego Internetu pod patronatem Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego. Zajęcia były przeprowadzone przez Panią psycholog Aleksandrę Jakóbską – Kuczek i miały na celu inicjowanie oraz propagowanie bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych od najmłodszych lat.

                             Fotorelacja z warsztatów:

      • Duch Bożego Narodzenia
        • Duch Bożego Narodzenia

          30.01.2019

          Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Kojarzy się z choinką, świątecznymi potrawami i prezentami. Od dnia dzisiejszego w naszej szkole zapanował duch bożonarodzeniowy, świąteczne dekoracje, szkolny kiermasz dekoracji świątecznych, jasełka dla rodziców:

            

           

      • Podsumowanie  konkursu EKOLOGICZNE URZĄDZENIA I INSTRUMENTY
        • Podsumowanie konkursu EKOLOGICZNE URZĄDZENIA I INSTRUMENTY

          02.12.2018

          Dnia 29 listopada 2018r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyło się podsumowanie konkursu z cyklu "Nauka z recyklingu" EKOLOGICZNE URZĄDZENIA I INSTRUMENTY. Organizatorem Konkursu był Pałac Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”. Spośród nadesłanych prac Jury wyłoniło laureatów, którzy zaprezentowali  swoje prace w finale konkursu, z naszej szkoły tytuł laureata uzyskali:

          Maciej Zawada kl. 5A, Paweł Dudek kl. 5B i Kacper Brzycki kl.4B.  

          Wyróżnienia w konkursie zdobyli:

          Zuzanna Tryka, Kornelia Kowalczyk i Alicja Bachowska kl.5B, Gabriel Skibiński  kl. 4B, Tymoteusz Krepel, Maksymilian Krepel, Igor Krepel i Marzena Korzonek, Magdalena Taraska i Wiktor Jarzynka z kl.4A.

                                                          fotorelacja:

      • Akademia z okazji Święta Niepodległości
        • Akademia z okazji Święta Niepodległości

          11.11.2018

          Akademia z okazji Święta Niepodległości

          „Polska powstała, by żyć …” pod takim hasłem upłynęła w naszej szkole akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Dla upamiętnienia tego ważnego wydarzenia  uczniowie klasy 4b i 8a szkoły podstawowej, 3c i 3d gimnazjum przygotowali montaż poetycko-muzyczny pod opieką p. M. Hałczyńskiej.  Akademię rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego. Wprowadzenia sztandaru dokonali kawalerzyści Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych. Oprócz wierszy i pieśni patriotycznych nie zabrakło informacji historycznych. Narratorzy przypomnieli jak trudna była droga do niepodległości. Po części artystycznej pan wicedyrektor i nauczyciel historii ze SP nr 8 p. Jacek Łoś w mundurach  kawalerii  opowiedzieli  zebranym o formacji wojskowej do której należą.

          fotorelacja:

      • STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI
        • STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

          07.11.2018

          4 listopada 2018 roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w XX Zlocie Niepodległościowym. Uroczystości miały miejsce na Cmentarzu Legionistów w Łowczówku koło Tarnowa, w miejscu najkrwawszej bitwy I Brygady Legionów Polskich.

          Bitwa pod Łowczówkiem rozegrała się między 22 a 25 grudnia 1914r. – je celem było powstrzymanie ofensywy wojsk rosyjskich i niedopuszczenie do przełamania frontu.

          XX Zlot Niepodległościowy „Łowczówek 2018” rozpoczął się od polowej mszy świętej w intencji Ojczyzny oraz poległych i zmarłych Legionistów. W części oficjalnej przybyłych gości powitał wójt gminy Pleśna Józef Knapik, okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Na zakończenie uroczystości odbył się piknik historyczny z udział grup rekonstrukcji historycznej.

          fotorelacja z uroczystosci:

      • Święto Zmarłych
        • Święto Zmarłych

          01.11.2018

          Dobrą tradycją naszej szkoły jest kultywowanie pamięci o zmarłych pracownikach szkoły. Jak corocznie przedstawiciele społeczności szkolnej pod opieką nauczycieli Anity Wojtali i Blanki Dudek  odwiedzili groby zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracji  i obsługi. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze w dowód pamięci o tych,  

          którzy odeszli.mp4.

                  

      • 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, wycieczka kl. gimnazjalnych
        • 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, wycieczka kl. gimnazjalnych

          31.10.2018

          W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.

          Pierwszym punktem wycieczki był Fort 49 „Krzesławice”, stanowiący w czasie I wojny światowej ważny element północno-wschodniego austriackich umocnień Twierdzy Kraków. W dniach 18-20 listopada 1914r. artyleria fortu brała udział w odparciu ataku Rosjan na Kraków.  W listopadzie 1918 roku, a więc już po odzyskaniu niepodległości  wraz z innymi fortami Twierdzy Kraków, został przejęty przez administrację polską, podległą pierwszemu komendantowi miasta, pułkownikowi Bolesławowi Roji. Po drugiej wojnie światowej budynek uległ zniszczeniu  ale od 1999 roku rozpoczęto prace remontowe, dzięki którym w oparciu o materiały archiwalne  przywrócono pierwotny wygląd Fortu. W 2000r. w budynku Fortu działa dom kultury. O tych wydarzeniach opowiadał nam pan Franciszek Dziadoń, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice”.

          Następnie udaliśmy się na Plac Niepodległości. W miejscu tym przed I wojną światową znajdowały się koszary armii Austro-Węgier. To właśnie tutaj 31 października 1918 roku żołnierze polscy pod dowództwem porucznika Antoniego Stawarza rozpoczęli rozbrajanie żołnierzy austriackich – wyzwalając Kraków spod zaboru austriackiego.

          Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Czynu Niepodległościowego mieszczące się w Domu im. Józefa Piłsudskiego w krakowskich Oleandrach. To stąd 6 sierpnia 1914 roku wyruszyła Pierwsza Kompania Kadrowa Józefa Piłsudskiego na teren zaboru rosyjskiego. Po zajęciu Kielc i bezskutecznej próbie przebicia się do Warszawy w celu wywołania powstania, Pierwsza Kadrowa powróciła do Krakowa i stała się zalążkiem Legionów Polskich.

          Pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oddaliśmy hołd Wielkiemu Polakowi, który pomógł ziścić marzenia wielu pokoleń Polaków o niepodległej ojczyźnie.

          Ostatnim punktem wycieczki był Kopiec Józefa Piłsudskiego nazywany również Kopcem Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego lub Mogiłą Mogił. Budowę Kopca rozpoczęto  6 sierpnia 1934 r. w dwudziestą rocznicę wymarszu z Krakowa Pierwszej Kompanii Kadrowej.  Umieszczono w nim ziemię z pól bitewnych I wojny światowej. O zawiłych losach Kopca opowiadał nam major Włodzimierz Wowa Brodecki, krakowski ułan, prezes Środowiska Żołnierzy 27 Dywizji Piechoty AK.

           fotorelacja:

      • Kosmiczny Wieczór Naukowców
        • Kosmiczny Wieczór Naukowców

          27.10.2018

          Kosmiczny Wieczór Naukowców

          26 października w naszej szkole został zorganizowany Kosmiczny Wieczór Naukowców uczniowie mogli wciąć udział w różnorodnych formach aktywności naukowej. Wszyscy  pasjonaci nauki mogli brać udział w prezentacjach, pokazach, obserwacjach teleskopowych,  doświadczeniach oraz w  warsztatach kreatywnych i językowych. Ten wieczór był dla uczniów inspiracyjna lekcją, która może być początkiem wielkich odkryć i ciekawości świata.

           

           fotoreportaż:

      • Dzień motyla w Geosferze
        • Dzień motyla w Geosferze

          10.11.2018

          "Dzień motyla" w Geosferze

          12.10.2018r. klasy czwarte  oraz piąte miały niepowtarzalną okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych w Geosferze. Uczniowie na warsztatach  poznawali otaczający nas świat poprzez charakterystykę motyli ich piękno oraz  „krótkie” życie.

          Klasa 5B uczestniczyła również w warsztatach o minerałach występujących w przyrodzie, poznali ich właściwości, cechy i genezę powstania oraz wykorzystanie przez człowieka.

          Był czas również na zabawę.

          Fotoreportaż z warsztatów: 

      • Euroweek klas 3A i 3C
        • Euroweek klas 3A i 3C

          17.09.2018

          W naszej szkole  uczniowie doskonalą umiejętności językowe nie tylko na lekcjach. Tygodniowe warsztaty  zwane

          Euroweek to tradycja. „EuroWeek – Szkoła Liderów”  jest wspaniałą przygodą. Zajęcia  obejmują 

          sześć bloków tematycznych: „ Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Kultury świata”, „Stosunki międzynarodowe”, „Zabawa”

          oraz ”Praca”. Wszystkie  zajęcia  prowadzone są w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM,

          którzy pochodzą m.in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy,

          Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru.

          Ponadto  zajęcia upływają  w bardzo miłej atmosferze, która jeszcze bardziej pobudza uczniów do pracy, a dzięki dobrej

          zabawie NIE MOŻNA NAWET MYŚLEĆ O NUDZIE CZY ZMĘCZENIU.

          EUROWEEK to świetne przedsięwzięcie, które nie tylko doskonale sprawdza umiejętności w zakresie języka angielskiego,

          lecz jest także idealną okazją do odkrycia kultur wielu państw.

                     Fotorelacja z udziału klas 3A i 3C gimnazjum: 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 13
      • (32) 751-77-07
      • ul.Urzędnicza 11 43-600 Jaworzno sp13@jaworzno.edu.pl Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych